צרכנות

5 דברים מוזרים שאנשים עושים תוך כדי נהיגה

כבישי ישראל מלאים ברכבים פרטיים והתוצאה היא עומס, פקקים ושורה ארוכה של הרגלים מוזרים אצל הנהגים השונים. אז מה מאוד משונה ואיפה אתם ברשימה? הנה כל הפרטים

driving-big

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. מבלי להיכנס לסיבות, לא צריך להיות שר התחבורה בשביל להבין שהמשמעות היא עומס בלתי נסבל ופקקים ארוכים מדי יום. בנוסף, השהות הממושכת בתוך הרכב גורמת לחלק מהאנשים לעשות דברים מעט מוזרים.

הנה למשל 5 הרגלים משונים שנהגים בגילאים שונים מאמצים אחרי כמה שעות רצופות על ההגה:

מדברים עם עצמם

האמת שההרגל של נהגים לדבר עם עצמם כל כך נפוץ, שאולי הוא בכלל לא כל כך מוזר. לא נדיר לעמוד בפקק או ברמזור ולראות במרחק של מטרים ספורים נהג אחר שמדבר עם עצמו, וההתלבטות היחידה היא האם יש לו דיבורית או שמא חבר דמיוני.

מתאפרים או מתגלחים

זה הרגל שנדד לארץ הקודש מארצות הברית ובשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם מבלים את שעות הבוקר של הפקקים בהתארגנות מול המראה של הרכב.

נשים שבוחרות להתאפר במקום להסתכל על הכביש, או גברים שמתגלחים בפקק, נמצאים בסיכון גבוה לעשות תאונה. חוץ מזה, מבחינה כלכלית זה לא משתלם כי גם פגיעה קטנה בפח עלולה לגרור עלייה במחיר של ביטוח רכב מקיף.

מתופפים על ההגה

כאן לא מדובר בהרגל מסוכן אלא סתם בתחביב לא מזיק. ההרגל לתופף על ההגה נובע מהנטייה של הנהגים לשמוע מוזיקה ובעיקר מהרגע המרגש שבו השדרן בוחר להשמיע שיר שמזכיר לנו את הילדות. התיפוף על ההגה לא משדרג בשום צורה את יכולות הנגינה שלנו, אבל הוא מעניק סיפוק מסוים למי שתמיד חלם להיות כוכב רוק.

מחפשים תחנות רדיו חדשות

אין סיבה אמיתית לסרוק כל כמה דקות את כל התדרים של הרדיו בשביל למצוא תחנות חדשות, אך נהגים עדיין עושים את זה. החיפוש אחר תחנות חדשות נובע מטבע הדברים משעמום והוא מקובל גם בקרב נהגים על מכוניות ישנות בלי מערכות מולטימדיה משוכללות. זה רק מרחיב את ההרגל למעגלים חדשים וסביר להניח שלא ניפטר ממנו לעולם.

מעבירים לניוטרל

עמידה ממושכת בפקק או בהמתנה לרמזור עשויה לגרום לאנשים לנסות דברים חדשים עם תיבת ההילוכים שלהם. אחד הדברים האלה הוא העברה של הגיר לניוטרל בלי להרים את הרגל מהבלמים – ומרחיקי לכת אף מרימים את מעצור היד כדי לבדוק כיצד הרכב יגיב.

צחוק בצד, חלק מההרגלים מסוכנים ועדיף להיפטר מהם. רצוי להקדיש את הנסיעה לנהגים האחרים ולהתמקד במה שקורה על הכביש, ליד הרכב ועל המדרכות. במידה ואין ברירה, אפשר פשוט לשמוע מוזיקה או לתת קצת שקט למחשבות.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.