לימודים

הנעה אפקטיבית של עובדים – איך עושים את זה?

מעסיקים רבים יודעים כי ההון האנושי בחברה או בארגון, הוא המשאב החשוב ביותר בו יש להשקיע ולטפח. ברגע שתהיה דאגה, הקשבה וטיפוח, כך באופן טבעי העובדים ירצו לנוע קדימה בצורה מיטבית ואפקטיבית.

הנעת-עובדים-Header

היום קיימים סגנונות ניהול שונים, אך הסגנון הניהולי המוצלח ביותר שמוביל לתוצאות, הוא האחד שידע לשמר את מוטיבציית העובד לאורך זמן ולהוביל להשגת היעדים האישיים והארגוניים. על מה חשוב לשים את הדגש? הנה מספר צעדים אשר יכולים להועיל באופן הניהול שלכם.

הקשיבו לעובדים

מה מניע את העובדים? זוהי שאלה שכדאי לשאול את העובדים בשיחה אישית. כל עובד מונע בצורה כזו או אחרת מדברים שונים. כדאי מאוד לברר עמו, אלו דברים חשובים לו במהלך העבודה – כיסא נוח? שולחן עבודה אישי? הכל כמובן בהתאם לתנאים שהובטחו לו מראש. הרבה מנהלים לא תמיד יודעים מה מניע את העובדים שלהם, הם לא מבררים או מתעניינים בצרכים שלכם – מנהל בעל סגנונות ניהול שונים, ידע למצוא את הנקודה שתעזור לו להגיע אל העובד, לברר מהי הדרך הכי טובה ביותר להניע אותו ולממש אותה.
למשל: יש עובדים שאוהבים להרגיש שהם חלק מהארגון. לכן, עובדים מהסוג הזה צריכים להיות שותפים פעילים בקבלת ההחלטות בישיבות, לתת להם את הבמה להביע את דעתם בנושאים מגוונים ובעיקר, לגרום להם להרגיש בנוח בארגון. לעומת זאת, יש עובדים שמחפשים להתפתח אישית ואחרים שבוחרים את מקום העבודה בגלל שיקולי שכר. הדרך הטובה ביותר להניע את העובד קדימה לפי הצורך שלו, היא לזמן אותו לשיחה, לשאול ובעיקר להקשיב.

מילה טובה או שתיים

הכלי הכי אפקטיבי והפשוט ביותר שתכירו. מדובר בערכה ניהולית מצוינת להנעת עובדים. העובד ביצע עסקה? הלקוח מרוצה? נתן שירות ברמה גבוהה? החמיאו לו על כך. הדגישו את הנקודות החזקות בהם הוא השתמש במהלך ביצוע העסקה, מתן השירות וכדומה. ניתן לחזק את העובד בשיחה אישית או באופן פומבי מול כל הצוות, לגרום לו להרגיש שהוא חלק מהמערכת ויתרה מכך, שמעריכים אותו. מנהלים רבים מוצאים דרכים יצירתיות לגעת בכל עובד ובכך בעצם להניע אותו אל המטרה הבאה.

תחושת שייכות

אין כיף גדול ומהנה יותר מלהגיע אל מקום עבודה שמרגישים בו בבית. מנהלים רבים דואגים שהעובדים יעבדו בסביבה נעימה ונוחה. הם מספקים להם את תחושת השייכות, מכניסים אותם לצוות בארגון, דואגים להם לאזור אישי בו הם יכולים לתלות את תמונות המשפחה שלהם וכל דבר נוסף שעשוי להתאים לסגנון העובדים שלכם. העיקר שהם ירגישו אווירה ביתית במקום בו הם מבלים את רוב שעות היום.

היו מעוררי השראה

הרבה עובדים לומדים מהמנהלים שלהם איך להתנהל במקום העבודה. לא רק בתהליכי המכירה, אלא גם בתהליכים יומיומיים שוטפים. אם לדוגמה, אחד מהמנהלים הגיע חסר מוטיבציה לעבודה – באופן טבעי יש תחושה פחות נוחה ונעימה במקום העבודה. אך אם המנהל יגיע עם מוטיבציה, ייגש ללקוח בצורה מכבדת, יקרין אנרגיה והתלהבות – כך גם העובדים יתנהלו – בדיוק באותה הצורה. זוהי הנעה קלאסית של עובדים לעבר המטרה, היא פשוטה ומעוררת השראה לאורך זמן בקרב עובדים רבים.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.