לימודים

סטודנטים? כך תייעלו את הזמן שלכם בתקופת המבחנים

תקופת המבחנים הקרובה היא ההזדמנות שלכם לאמץ כמה הרגלים חדשים לניהול נכון יותר של הזמן הפנוי. הנה המדריך המלא

סטודנטים_ כך תייעלו את הזמן שלכם בתקופת המבחנים header

סטודנטים מתמודדים עם שורה ארוכה של קשיים ובין היתר עם האתגר של שילוב עבודה ולימודים. ברוב מקומות העבודה מתחשבים בסטודנטים רק עד גבול מסוים, אך אפילו זה עלול לא להספיק בתקופות עמוסות של מבחנים והגשת עבודות. עם זאת, דווקא בתקופת המבחנים מקבלים הסטודנטים הזדמנות מצוינת לערוך כמה שינויים בהרגלים שלהם ולנהל טוב יותר את הזמן הפנוי.

הדבר הבסיסי ביותר בניהול זמן הוא סדר. זה אולי נראה רחוק שעות אור לסטודנטים שרגילים לסביבה מבולגנת ומציפה, אולם מדובר על כלי יעיל מאוד שקל להתרגל אליו. אחרי שתתרגלו ללמוד ולעבוד בסביבה רגועה ומאוזנת לא תבינו איך הסתדרתם עד היום. במקביל, תראו איך נפתחות בפניכם אופציות חדשות לשילוב בין עבודה ולימודים.

למה לארגן מראש את החומר ומדוע משתלם להזמין אוכל מבחוץ?

קודם כל, סטודנטים שצריכים להמשיך לעבוד בתקופת המבחנים חייבים לארגן מראש את החומר. אין שום סיבה לחכות לרגע האחרון בשביל להתחיל לאסוף סיכומים, לבדוק מה היו המטלות ולברר לגבי נושאי הבחינה. מי שמארגן את החומר תוך כדי השנה יכול להגיע לתקופת המבחנים רגוע יותר ולהתמקד בעבודה ובהכנה המעשית בלבד.

שנית, סטודנטים חייבים להיות חשופים לפתרונות זמינים שיכולים לייעל את הזמן שלהם בתקופת המבחנים. פתרונות אלו יכולים להיות אפליקציות ייעודיות, תוכנות מחשב וניהול יומן ידני. ברמה הפרקטית, הפתרונות לחיסכון בזמן כוללים למשל הזמנת פיצה בבאר שבע למי שלומד באוניברסיטה המקומית ואין לו זמן להכין אוכל, או טייק אווי ממסעדות בתל אביב עבור סטודנטים מהמרכז. חלק מהסטודנטים רואים בזה בזבוז כסף, אך האמת היא שלזמן שהם חוסכים יש חשיבות הרבה יותר גדולה.

איך מקבלים עזרה מחברים ומתי פונים למרצים?

גם בבאר שבע וגם בערים אחרות ברחבי הארץ יש קהילה סטודנטיאלית פעילה ובעזרת מעורבות גבוהה של חברים לספסל הלימודים אפשר לקבל את כל העזרה הנדרשת. הזמן הנכון לקבל עזרה הוא כאשר מרגישים עומס עם המשימות או לא מצליחים להתמודד עם הדרישות של המבחן. העזרה יכולה לבוא לידי ביטוי בלימודים בקבוצות, בהשתתפות במטלות היום יום או אפילו בדברים קטנים כמו נסיעות משותפות לעבודה וללימודים.

על אף האמור לעיל, יכול להיות מצב שבו תגלו שאתם עדיין לא עומדים במשימות ובלוח הזמנים שנקבע עבורכם על ידי האקדמיה. הפתרון במקרים כאלה הוא לפנות ישירות למרצה ולבקש דחייה במועד הגשת העבודה או המבחן. רוב המרצים יגלו גמישות מסוימת כל עוד תפנו אליהם בצורה נכונה ועם נתונים אמינים. עם זאת, היזהרו לשחוק את הקלף הזה יותר מדי ופנו למרצה רק אם באמת אין ברירה אחרת.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

פיננסים מהי עסקת "פליפ" ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

פיננסים Total Pay-Back: הכרטיס שמחזיר לכם כסף על ההוצאות שלכם

מה יכול להיות יותר משתלם מקנייה היום שמחזירה לך כסף מחר? על השאלה הזאת ענתה חברת כרטיסי האשראי max מבית לאומי קארד בעזרת כרטיס...

לייף סטייל עם איזה מתנות תפנקו את בני הזוג בחג?

פיננסים למה אין בישראל מספיק ארנקים דיגיטליים?

צרכנות איך משפרים את קליטת ה-Wifi?

נדל"ן חריש מציגה: החיים שכל משפחה צעירה רוצה

נדל"ן בטומי – פנינת נדל"ן גיאורגית

גיאורגיה כבשה בשנים האחרונות מקום של כבוד במפת התיירות העולמית, מי כמונו הישראלים מודע לכך. מסתבר שהמדינה המתפתחת אינה מסתפקת בתיירות בלבד, כאשר לאחרונה...

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.