לימודים

סטודנטים? כך תייעלו את הזמן שלכם בתקופת המבחנים

תקופת המבחנים הקרובה היא ההזדמנות שלכם לאמץ כמה הרגלים חדשים לניהול נכון יותר של הזמן הפנוי. הנה המדריך המלא

סטודנטים_ כך תייעלו את הזמן שלכם בתקופת המבחנים header

סטודנטים מתמודדים עם שורה ארוכה של קשיים ובין היתר עם האתגר של שילוב עבודה ולימודים. ברוב מקומות העבודה מתחשבים בסטודנטים רק עד גבול מסוים, אך אפילו זה עלול לא להספיק בתקופות עמוסות של מבחנים והגשת עבודות. עם זאת, דווקא בתקופת המבחנים מקבלים הסטודנטים הזדמנות מצוינת לערוך כמה שינויים בהרגלים שלהם ולנהל טוב יותר את הזמן הפנוי.

הדבר הבסיסי ביותר בניהול זמן הוא סדר. זה אולי נראה רחוק שעות אור לסטודנטים שרגילים לסביבה מבולגנת ומציפה, אולם מדובר על כלי יעיל מאוד שקל להתרגל אליו. אחרי שתתרגלו ללמוד ולעבוד בסביבה רגועה ומאוזנת לא תבינו איך הסתדרתם עד היום. במקביל, תראו איך נפתחות בפניכם אופציות חדשות לשילוב בין עבודה ולימודים.

למה לארגן מראש את החומר ומדוע משתלם להזמין אוכל מבחוץ?

קודם כל, סטודנטים שצריכים להמשיך לעבוד בתקופת המבחנים חייבים לארגן מראש את החומר. אין שום סיבה לחכות לרגע האחרון בשביל להתחיל לאסוף סיכומים, לבדוק מה היו המטלות ולברר לגבי נושאי הבחינה. מי שמארגן את החומר תוך כדי השנה יכול להגיע לתקופת המבחנים רגוע יותר ולהתמקד בעבודה ובהכנה המעשית בלבד.

שנית, סטודנטים חייבים להיות חשופים לפתרונות זמינים שיכולים לייעל את הזמן שלהם בתקופת המבחנים. פתרונות אלו יכולים להיות אפליקציות ייעודיות, תוכנות מחשב וניהול יומן ידני. ברמה הפרקטית, הפתרונות לחיסכון בזמן כוללים למשל הזמנת פיצה בבאר שבע למי שלומד באוניברסיטה המקומית ואין לו זמן להכין אוכל, או טייק אווי ממסעדות בתל אביב עבור סטודנטים מהמרכז. חלק מהסטודנטים רואים בזה בזבוז כסף, אך האמת היא שלזמן שהם חוסכים יש חשיבות הרבה יותר גדולה.

איך מקבלים עזרה מחברים ומתי פונים למרצים?

גם בבאר שבע וגם בערים אחרות ברחבי הארץ יש קהילה סטודנטיאלית פעילה ובעזרת מעורבות גבוהה של חברים לספסל הלימודים אפשר לקבל את כל העזרה הנדרשת. הזמן הנכון לקבל עזרה הוא כאשר מרגישים עומס עם המשימות או לא מצליחים להתמודד עם הדרישות של המבחן. העזרה יכולה לבוא לידי ביטוי בלימודים בקבוצות, בהשתתפות במטלות היום יום או אפילו בדברים קטנים כמו נסיעות משותפות לעבודה וללימודים.

על אף האמור לעיל, יכול להיות מצב שבו תגלו שאתם עדיין לא עומדים במשימות ובלוח הזמנים שנקבע עבורכם על ידי האקדמיה. הפתרון במקרים כאלה הוא לפנות ישירות למרצה ולבקש דחייה במועד הגשת העבודה או המבחן. רוב המרצים יגלו גמישות מסוימת כל עוד תפנו אליהם בצורה נכונה ועם נתונים אמינים. עם זאת, היזהרו לשחוק את הקלף הזה יותר מדי ופנו למרצה רק אם באמת אין ברירה אחרת.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.