לימודים

קורס יעוץ ארגוני לאקדמאים

מהו תפקידו של היועץ הארגוני?

קורס יעוץ ארגוני לאקדמאים

חשיבותו של תהליך הייעוץ הארגוני

פיתוח ארגוני הינו תהליך ייעודי שמטרתו שיפור האפקטיביות הארגונית. התהליך מבוצע באמצעות כלים וידע מתחום הניהול ומדעי ההתנהגות ונעשה בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת הארגון, הנועצים (מנהלים, בעלי תפקידים ועובדים) והייעוץ המלווה.

התהליך הארגוני מאפשר להכניס את הארגון לכושר ולהפוך סימפטומים של תפקוד "שמן" לסימפטומים של תפקוד "בריא". הוא מונע "הזדקנות" ארגונית ומאפשר לו למצות את הפוטנציאל המרבי בשוק התחרותי בו הוא פועל.

"בכדי לצוף בשוק צריך כל הזמן ללכת ובכדי להצליח צריך לרוץ.."

הצורך בפיתוח ארגוני נובע משני תהליכים:

1. השינויים בסביבה העסקית כדוגמת: קיצוציי תקציב, שווקים חדשים המחליפים ישנים, שינויים טכנולוגיים, פוליטיים ועוד, המחייבים ארגונים להתאים עצמם לשינויים אלה.

2. לארגון כמו לבני אדם יש מעגל חיים בעל דפוסי התנהגות טיפוסיים לכל שלב ושלב, בכדי שהארגון יהיה אפקטיבי הוא חייב להתאים עצמו לכל שלב של חייו הארגוניים.

פיתוח ארגוני מאפשר לארגון להסתגל לכוחות השוק החיצוניים תוך מתן תגובה מלאה בין דפוסי ההתנהגות לבין השלב בחיים בו הוא נמצא.

הפיתוח הארגוני מתייחס לשלושה מרכיבים בארגון:

1. המבנה הארגוני- כך שיוביל לתפקוד מיטבי של הארגון.

2. תהליכים בארגון- שיאפשרו את מקסום הפוטנציאל בדרך היעילה ביותר.

3. הגורם האנושי – שתהא התאמה מלאה בין הרצוי למצוי.

תחום היעוץ הארגוני מפגיש בין כמה עולמות תוכן:

עולם תוכן המתמחה באנשים בארגון – מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה ארגונית, הנעה, הדרכה, שיטות תגמול, הערכה ומשוב, עבודת צוות וכיוצא בזה.

– עולם התוכן המתמחה במשימות הארגון: אסטרטגיה עסקית ושיווקית, מטרות, יעדים, הגדרות תפקיד, מבנה ארגוני, שיפור תהליכים וכיוצא בזה.

– עולם הרשת, העוסק במבנה הרשתי הבלתי פורמלי של הארגון, מבנה החיבוריות ויחסי הגומלין בין האנשים הפועלים בו, ניהול המורכבות בעידן של גלובליזציה ומהפיכת המידע באינטרנט.

בתחום זה קיים עיסוק הן ברמת המאקרו – כלל הארגון ,רמת הצוות או יחידה ארגונית ספציפית ורמת היחיד ותפקודו .

כיום נדרש כל מנהל בארגון לשלוט בתהליכים של פיתוח ארגוני על מנת לממש את הפוטנציאל הניהולי ולפתח את היחידה או הארגון עליו הוא מופקד .

שני בעלי מקצוע מתייצבים לצדו של המנהל על מנת לסייע לו : הראשון הוא מנהל משאבי האנוש .בתפקידו מהווה מנהל משאבי האנוש הן היועץ הפנימי המסייע המרכזי לתהליכים של פיתוח ארגוני והן מנהל הביצוע באשר להון האנושי.

הדמות השנייה הינה היועץ הארגוני שמביא עמו כלים ניסיון וידע חוץ ארגוני ומכיוון שאין לו מחויבות ביצועית ממוקד כולו בתהליך הסיוע

איך משתלבים בתחום המבוקש- הכשרת יועצים ארגוניים

תכנית ההכשרה נועדה להעשיר את שלושת בעלי התפקידים הנ"ל בכלים יישומיים פרקטיים על מנת שיוכלו לממש את משימת הפיתוח הארגוני .

* המנהל ילמד כיצד עליו להנהיג את התהליך ובאמצעות אלו כלים ניהוליים וארגוניים הוא יכול לשפר את איכות התהליך ואת העמידה ביעדיו .

* מנהל משאבי אנוש ילמד כיצד הוא יכול להוביל את התהליך כאיש המקצוע הפנימי ולהיות שותף בהתהוות המבנה והשלבים. היועץ ילמד מהם הכלים המרכזיים היישומיים בתהליך ויתרגל את השימוש בהם .

התכנית תהיה היעילה ביותר עבור בעלי תפקיד בכירים אשר כבר נמצאים בעיצומו של התהליך ובעלי מקצוע מנוסים שמעוניינים להגדיל את סל הכלים שהם משתמשים בו ואת התובנות שלהם בתהליך.

במהלך הקורס כל משתתף מתרגל את הכלים מול יועצים בארגונו או בארגון אחר ומיישם מיידית את התהליכים .

קורס ייעוץ ארגוני וליווי מנהלים- קורס מעשיר פרקטי ומקצועי

לימודי ייעוץ ארגוני 
כוללים ליווי ותמיכה לפיתוח הקריירה כיועץ פנים או חוץ וכן התנסות מעשית בתהליך ייעוץ ארגוני.

מטרת הלימודים:

לימודי ייעוץ מעניקה למשתתפים כלים יישומיים בתחום הייעוץ הארגוני ועוזרת למשתתפים לפתח מיומנויות ליווי וייעוץ למנהלים.

קורס ייעוץ ארגוני עוסק בשכלול מיומנויות ייעוץ בשלושה רבדים – ייעוץ ארגוני, ייעוץ ליחידה עסקית, ייעוץ אישי. ציוד היועץ בכלים פרקטיים המבוססים על ניסיון מעשי. כלים בהובלת ארגונים ויחידים לתוצאות ולהשפיע על ה'שורה התחתונה' בארגון.

בין נושאי הלימוד:

• אבחון ארגוני – דרכי אבחון וכתיבת דוח ארגוני, פוליטיקה ארגונית.

• פיתוח ארגוני- לאחר האבחון אנו נלמד על התערבויות מערכתיות והתערבויות ברמת הפרט, דרכי הובלת שינויים בארגון, הובלת אסטרטגיה, פיתוח מנהיגות ומערכת הדרכה בארגון.

• תהליך הייעוץ הארגוני – מתעסק בתחום הייעוץ האסטרטגי, שיווק ומכירה של שירותי הייעוץ, אתיקה בליווי מנהלים, הצגת פרויקטים ייעוציים.

• תהליך ליווי המנהלים – למידת הרציונל של ליווי מנהל ופיתוחו האישי, בניית חוזה בין המלווה למנהל, קבלת כלים וטכניקות לשיפור מיומנויות ייעוץ, תוך שילוב של אימון ותרגול אישי, התמודדות וטיפול בהתנגדויות עם סוגיות העולות במהלך הליווי.

• החל מהשלב המקדים של ההכרות, דרך הליווי בפועל ועד הפרידה הקורס כולל ליווי ותמיכה לפיתוח הקריירה כיועץ פנים או חוץ.

• ועוד.

למי מיועד הקורס?

התכנית מיועדת למגוון בעלי תפקידים, מנהלים, ואנשי מקצוע מתחומים שונים. בין המשתתפים בקורס ניתן למצוא בין בוגרי הקורס ניתן למצוא סמנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, יועצים ארגוניים המעוניינים לשפר מיומנויות יעוץ. בעלי תואר ראשון ו/או בעלי דרג ניהולי המעוניינים לייעץ וללוות שינויים בתוך הארגון בו הם עובדים.

היקף לימודי יעוץ ארגוני נע בין חצי שנה לשנה, מורכב מ-15 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע. היקף הקורס 90 שעות אקדמיות, במסלול ערב.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.