קורסים מקצועיים

לימודי מנהל מערכות בריאות – לקדם את עצמכם ולהיטיב עם מיליוני אנשים בישראל

לימודי תואר במנהל מערכות בריאות הם לא סתם אופנה או טרנד שעלה לאחרונה לכותרות. כולם מדברים על זה כי כולם צריכים את זה. מערכת הבריאות זקוקה לכוח אדם איכותי שינהל אותה בכל המישורים. למה ולמי כדאי להרים את הכפפה, איזה יתרון מקנים הלימודים, ואיפה הכי כדאי להתמקצע כדי להיות מוכנים ומתאימים לתפקידים שיניעו את גלגלי המערכת קדימה. קבלו מידע חשוב שמוסיף לבריאות.

820x320_1

מנהל מערכות בריאות – הצורך זועק בעד עצמו 

מערכת הבריאות בישראל היא מערכת טובה בבסיסה, אך מאופיינת בקשיים עצומים ובחסר משמעותי, המשתקפים בעיקר במישור הכלכלי והניהולי. זו מערכת מורכבת, שמצד אחד קיים בה כפל שירותים ומצד שני חסרים בה שירותים חיוניים. זו מערכת שמתקשה לעמוד באתגרים שהמציאות המתקדמת מציבה בפניה כמו אוכלוסייה שמזדקנת ומאריכה חיים, והתפתחות טכנולוגית בעלת קצב מהיר.

מערכת הבריאות בישראל היא מערכת חסרה – במשאבים למחקר, בכוח אדם ניהולי, בהתנהלות כלכלית חכמה ועוד. כתוצאה מכך, התורים במרפאות מתארכים, המענה לציבור מצטמצם, וחובות העתק בקופות החולים ובתי החולים הולכים ונערמים. מכאן ניתן להבין איזו חשיבות עצומה יש לפן הניהולי במערכת הבריאות הישראלית. הגוף הגדול והמסועף, המטפל ב-9 מיליון אזרחים, זקוק נואשות לכוח מקצועי ניהולי איכותי בכל הדרגות, מהמזכירה ועד למנכ"ל. לימודי ניהול מערכות בריאות הם הפתרון המתבקש לבעיה.

לימודי מנהל מערכות בריאות – מכשירים לעבודה ערכית ונדרשת ומקנים יתרון לבוגרים 

לימודי מנהל מערכות בריאות מספקים לבוגרים כרטיס כניסה לתפקידים ניהוליים וארגוניים בכל רבדי מערכת הבריאות. הם מקנים את ההכשרה והכלים המיטביים לאנשים רבים המעוניינים לעבוד במערכת או לאלה שכבר עובדים בה – אם כדי להתמקצע בתחום הניהולי על כל היבטיו המגוונים, מניהול כספים ועד ניהול מדיניות הבריאות, ואם כדי לעשות הסבה מהירה ואיכותית לתחום הסיעוד.

מועמדים שאינם רופאים, שמציעים עצמם לתפקיד ניהולי כלשהו במערכת הבריאות, ייבחנו כמובן כל אחד ואחת על פי אישיותם וכישוריהם. עם זאת, הם יזכו בקדימות אם יאחזו בידם תואר ראשון במנהל מערכות בריאות, שכן יש להם מראש את יתרון הידע בניהול מערכות כאלה. מי שמקבל לעבודה את אותה מנהלת מרפאה או מנהל מרחב או מחוז בקופות, מבין שמדובר בשומרי הסף של המערכת, שבעזרתם היא תפעל במרב היעילות – מערכתית, ניהולית וכלכלית.

התואר במנהל מערכות בריאות חשוב לכל התפקידים והדרגות, לרבות לאלה המחזיקים במשרות ניהוליות בכירות במערכת הבריאות ואינם מצוידים בידע הניהולי הנדרש. לימודי התואר מקנים להם ידע תיאורטי ומעשי בכל נושא והיבט רלוונטיים, ובסיומם הם יוצאים מוכנים לניהול בכל הדרגות במערכת הבריאות.

 

 

סביבת לימודים

את ה"למה" כבר הבנתם, אז בואו נתרכז ב"איפה" – איפה ללמוד?  

מתוך הכרת הצורך במקצועות ניהוליים במערכת הבריאות, ומתוך הבנת הפוטנציאל להשתלבות מקצועית מיטבית למי שלומד את התחום – מוסדות לימוד שונים בארץ הכניסו לשורותיהם תוכניות לימוד לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות. הבחירה במוסד הלימוד חשובה לא פחות מהבחירה בתחום, כי לרוב היא זו שמקנה לבוגרים יתרונות בעלי ערך, הן במהלך הלימודים, הן בהשתלבות מהירה בשוק העבודה, והן בתפקוד המקצועי וההתקדמות בדרגות ובשכר בהמשך.

לפיכך, בבחירת מוסד לימודי חשוב לשים דגש על איכויות סגל ההוראה ויכולותיו לקדם את הסטודנטים, על שילוב התמחויות מובילות בזמן הלימודים, ועל הכשרה ותעודות שפותחות דלתות להשתלבות תעסוקתית הולמת ומספקת. יש חשיבות רבה גם לפרמטרים כמו יחס אישי, מסלולי בוקר וערב נוחים וגמישים, הטבות ומלגות וכמובן מיקום נגיש ונוח. אם תזינו את כל הנתונים הללו ב-WAZE הלימודי, הוא יאתר עבורכם את הכתובת הבאה…

הגעתם ליעד – הפקולטה למקצועות הבריאות והרפואה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים  

הפקולטה למקצועות הבריאות והרפואה היא אחד היהלומים שבכתר במרכז האקדמי למשפט ולעסקים. לפני הכול היא בולטת בסגל ההוראה האיכותי, הכולל דוקטורים ופרופסורים זוכי פרסים ומובילים באקדמיה ובפרקטיקה בארץ ובעולם כולו. לשם הדוגמא- פרופסור מרדכי שני זוכה פרס ישראל, מי שניהל במשך שנים את המרכז הרפואי שיבא והיה מנכ"ל משרד הבריאות , והפרופסור שוקי שמר יו"ר אסותא מרכזים רפואיים אשר כיהן כמנכ"ל מכבי שרותי בריאות והיה מנכ"ל משרד הבריאות. קאדר המרצים הזה, המצייד את הסטודנטים בכלים שיסייעו להם להיות המקצועיים ביותר בתחום, מהווה נקודת זינוק מועדפת לכל מי שישתלב בתחום מנהל מערכות בריאות בישראל.

בראש הפקולטה עומד הדיקן פרופ' יהודה אדלר, מומחה בעל שם עולמי בקרדיולוגיה ורפואה פנימית. פרופ' אדלר ששימש בתפקידי ניהול בבתי חולים ומועצות מנהלים בגופי רפואה גדולים בישראל, היה מנהל המקצועות הרפואיים ויו"ר תכנית תלפיות בבי"ח שיבא תל השומר, יו"ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, ומרצה בכיר בכנסים בינלאומיים המובילים בעולם. הוא ידוע בהשקעתו הרבה בהעברת ידע רפואי וניהולי לדורות הבאים.

 

 

פרופ' אדלר שם דגש על היתרון הייחודי של תכנית הלימודים במנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי.

לדבריו, "אין עוד תכנית המשלבת במהלכה שתי התמחויות מקצועיות לבחירת הסטודנטים, המקנות לבוגרינו ניסיון מעשי, שיפתח בפניהם דלתות, ויעניק להם יתרון ברור בשוק העבודה". המדובר בהתמחות בניהול במחקר קליני, המציידת את המתמחים בשתי תעודות מקצועיות חשובות, והתמחות  בגרנטולוגיה יישומית שחשובה כל כך במציאות שבה תוחלת החיים גדלה ב-3 חודשים מדי שנה.

"בקרוב" מבטיח פרופ' אדלר, "אנו מתכננים לפתוח במרכז גם מסלול ללימודי תואר שני ותוכנית מיוחדת לרופאים ולצוותים רפואיים".

נראה שבכל הקשור למנהל מערכות בריאות ולמסלול הייחודי במרכז האקדמי – יש על מה לבנות, כשהכול מכוון לייעול ולהבראה של מערכת הבריאות בישראל על ידי המוכשרים והמקצועיים ביותר.

 

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.