לימודים

לדבר באנגלית ללא מבוכה

ישראלים רבים, גם כאלה שהאנגלית שלהם ברמה טובה, נתקפים מבוכה כשהם נדרשים לשוחח באנגלית בחוץ לארץ. את רוב המידע שלנו על שיחות חולין באנגלית אנחנו שואבים מסרטים וסדרות טלוויזיה, אלה לא תמיד משפטים יום-יומיים כי אם שפה גבוהה במיוחד או דווקא נמוכה במיוחד בהתאם לז'אנר.

820X320 copy 7

אז איך פונים למישהו באנגלית בחוץ לארץ? ואיך מנהלים שיחה שתהיה גם מובנת לשומע וגם תציית לכללי הנימוס ולנורמות השיחה המקובלות? הנה כמה טיפים שיעזרו לנהל שיחה באנגלית כאשר אתם בחוץ לארץ:

אמרו שלום

יש הרבה דרכים לברך לשלום באנגלית, וכל שעליכם לעשות הוא לבחור את הדרך הנכונה לסיטואציה המתאימה. רק אל תוותרו על אמירת שלום. זו מוסכמה חברתית וכאשר אתם בחוץ לארץ עליכם לאמץ את המוסכמות המקומיות. הנה כמה אפשרויות לאמירת שלום באנגלית:

?Hello, Hi, Good morning / afternoon / evening, It’s nice to meet you, How do you do

שמרו דיסטנס, בקטנה

כשפונים לאדם זר בפעם הראשונה, בין אם זה עובר אורח ברחוב או נותן שירות בעסק, כדאי להתחיל בשאלה.

?Excuse me, what bus goes to Oxford Street
?Hi, can I get a cup of coffee, please

שאלות הן דרך ביטוי עקיפה יותר ועל כן מנומסת יותר. לימוד אנגלית מדוברת כולל גם את כללי ההתנהגות והשיחה הנהוגים בקרב דוברי אנגלית. שפה היא יותר מסך אוצר המילים שלה.

בחרו נושא טוב

לפעמים יש אמת בקלישאות – במקומות שונים בעולם לאנשים יש נושאי שיחה מועדפים. כדאי לברר מהם נושאי הסמול-טוק המקובלים במדינת היעד ולתרגל אותם. ידוע לכול שבבריטניה אוהבים לדבר על מזג האוויר. אם לשם פניכם מועדות, שננו משפטים כגון:

!What a beautiful day
?It’s a beat warm for this time of year, isn’t it
.The weather forecast said it’ll brighten up after lunch

האמריקאים, לעומת זאת, ישמחו תמיד לדבר על ספורט. הנה כמה נוסחאות שימושיות (החליפו את שם הקבוצה לפי הצורך):

?Did you catch the Cubs game last night
?Who do you think will take the finals
?The Yankees are doing great, aren’t they

 

האם אתם מדברים אנגלית?

היזהרו מתרגומים

באנגלית לא קיים הביטוי to do life, ולכן אם אתם רוצים לספר שאתם עושים חיים בטיול שלכם בחוץ לארץ, השתמשו בצירוף שכן קיים בשפה, למשל, to have fun. השפה שלנו מלאה בביטויים, ולא תמיד אנחנו מודעים אליהם. איך נמנעים מטעויות? דואגים ללמוד אנגלית מדוברת לפני שיוצאים לחוץ לארץ. הנה רשימה חלקית ביותר של מוקשים – ביטויים בעברית והתרגום הנכון שלהם לאנגלית:

חוץ לארץ – abroad
מיטה זוגית – a double bed
ביצת עין – sunny side up
קפה הפוך – cappuccino
תרנגול הודו – a turkey

תתחילו לדבר בפרזנט פרפקט

דוברי העברית נוטים להשתמש רק בזמני הפועל באנגלית הדומים לזמנים שיש בעברית. כשמדברים אנגלית בחוץ לארץ, כדאי לזכור את הזמן Present Perfect, שמאפשר לנו למסור ולבקש יותר מידע רלוונטי.

אם תשאלו מישהו Did you visit Israel? תראו שהוא לא יורד לסוף דעתכם. השאלה הזו מתייחסת לאירוע שהתרחש בזמן מסוים בעבר. גם Did you visit Israel in the summer? לא תביא אתכם רחוק, כי הנשאל יתייחס רק לקיץ האחרון. ומה אם בקיץ האחרון הוא לא היה בישראל? השיחה נגמרה.

אבל אם תשאלו את השאלה כך Have you ever visited Israel? אתם תפתחו בפני הנשאל אפשרות לדלות מזיכרונו כל ביקור שערך בישראל – Yes, I have visited Israel many times. I want to tell you about my visit to Israel in 2011. בכל פעם שאתם מבקשים לשאול שאלה שמתייחסת לניסיון הכללי של מי שמולכם ולא לאירוע ספציפי שהיה ונגמר, ובכל פעם שאתם רוצים לספר על הניסיון שלכם בחיים (I have watched that movie so many times), דברו בפרזנט פרפקט.

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

בריאות כיצד לבחור את הדיור המוגן עבורך או עבור בני משפחתך

בשנים האחרונות כפטריות לאחר הגשם צצות בכל פינה פרסומות לדיור מוגן, יוקרתי יותר או פחות, אבל הכול ממותג, יפה ומרשים. אבל השאלה היא על...

תיירות אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

לימודים כמה באמת צריך ללמוד לפסיכומטרי?

לימודי פסיכומטרי מוצלחים הם לא רק לימוד ושינון אלא גם למידה מטעויות. מי שיודע להסיק מסקנות מטעויות שעשה בדרך, יוכל לתקנן ולהשתפר. אז כמה...

לימודים חמש אמונות טפלות של סטודנטים בפסיכומטרי

כולנו רוצים להצליח בפסיכומטרי, ומוכנים לעשות בשביל זה לא מעט. אולי תתפלאו, אבל גם מבחנים פסיכומטריים – כמו בכל מקום שבו נפגשים לחץ נפשי...

לימודים ללמוד שפה מהספה

אנחנו לא קוראים לכם עצלנים, אנחנו רק אומרים שאם בא לכם ללמוד מהר ובקלות איך לשלוט באנגלית מדוברת – הג'רוזלם פוסט גילה את שיטת...

צרכנות בריכות אינטקס – הבחירה המושלמת לבית

בריאות בי קיור לייזר – פיתוח ישראלי פורץ דרך לחיים טובים בלי כאבים

כאבים חוזרים ונשנים שפוגעים באיכות החיים, הם מנת הסבל שחולקים רוב האנשים החל מגיל מסוים. לכן, קל להבין את הבאזז העולמי שחולל מכשיר הבי...

לפרטים נוספים

מעוניינים לשפר את האנגלית שלכם?

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.