תיירות

1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

1969. הסיקסטיז. הנחיתה על הירח. וודסטוק. ילדי הפרחים... כמה נוסטלגיה נשפכת ממפל המילים אלה. ניחוח שנות ה-60 עדיין משכר רבים מאיתנו, הן אלה מביננו שזכו לחיות באותה תקופה והן אלה ששמעו או קראו עליה. בראש הפסגה ניצבת שנת 1969 –שרק מיוחדת שכמותה ראויה לחתום עשור כה מהפכני ויוצא דופן. עכשיו, אחרי יובל שנים, יש לכם הזדמנות חד פעמית לחוות אותה מחדש.

היפית

דמיינו שאתם שם, בארה"ב, ב-1969, חיים ונושמים את אחת השנים המדוברות ביותר, שהטביעה את חותמה העז בהיסטוריה המודרנית.  כי איפה יש עוד שנה כזאת שהנחיתה את האדם הראשון על הירח ורשמה בין דפי ההיסטוריה את אחד ההישגים הגדולים של האנושות. איפה יש עוד שנה שאירחה את פסטיבל וודסטוק האגדי – אירוע הרוק שעיצב דור שלם בארה"ב ובעולם המערבי. וכל זאת בלב ליבה של מלחמת וייטנאם הקשה והרוחות שסערו סביבה. השנה הבלתי נשכחת הזאת היוותה את אקורד הסיום של שנות ה-60 – שנים שהרעידו את ארה"ב ואת העולם כולו בהדיהם של אירועים חסרי תקדים אשר שינו את פני הכדור ואת תפיסת העולם של יושביו. תשאלו את הילדים של היום, אפילו הם יודעים מה זה הסיקסטיז.

ארצות הברית היא הקרקע האידיאלית עליה ניתן לחוות את 1969 מחדש בצורה הכי אותנטית. אז איפה כדאי לבקר כדי להחיות את אותה שנה מופלאה, ולחוש שאתם חלק מאחת התקופות הדרמטיות ביותר בעידן החדש?

 וושינגטון DC – הלב הפועם של אירועי שנות ה-60

סיור בבירה האמריקנית המטופחת פותח שער כניסה לאירועים המכוננים שאירעו בארה"ב בשנות ה-60 הסוערות, כמו רצח קנדי, מלחמת וייטנאם, הפגנות המחאה של האפרו-אמריקאים בהנהגת מרטין לותר קינג, הנחיתה על הירח ועוד.

בשדרה המרכזית של וושינגטון – The National Mall , תוכלו לעמוד מתחת לאנדרטה עצומת הממדים של מרטין לותר קינג ולדמיין שאתם לוקחים חלק בצעדת המחאה שלו. מאידך, אנדרטת וייטנאם ממחישה את המחיר הכבד שגבתה אחת המלחמות הקשות והשנויות במחלוקת, שגרמה לקוטביות האמריקאית בשנות ה-60 והובילה להפיכות בלתי נמנעות בסיום העשור.

מצד שני, כאן בוושינגטון במוזיאון החלל, תוכלו לחזור בזמן אל אחד הרגעים המרגשים והמופלאים בהם האסטרונאוט ניל ארמסטרונג יצא מתוך החללית אפולו 11 והוכתר לעולמים כאדם הראשון שרגליו נגעו באדמת הירח. הנשיא קנדי הציב את היעד הבלתי נתפס במאי 1961, והחלום הוגשם ביולי 1969.

וודסטוק – אוטופיה של מוזיקה, סמים, שלום ואהבה

בין ה-15 ל-18 באוגוסט 1969 התקיים בעיירה בית'-אל שבמדינת ניו יורק, פסטיבל המוזיקה וודסטוק שאירח על במתו את טובי היוצרים האמריקאים. הפסטיבל היווה אירוע שיא בתרבות האנטי ממסדית שפרחה בשנות ה-60 ויוצגה על ידי ההיפים, ילדי הפרחים. במהלך 3 ימים ובהשתתפות חצי מיליון צופים, ניתן ביטוי מוזיקלי לתחושות ועמדות של דור שלם. תכני השירים עסקו בנושאים כמו זכויות האדם והאזרח, המחאה נגד מלחמת וייטנאם, שימוש חופשי בסמים, סקס ואהבה חופשיים ועוד. עד היום רבים מגדירים את וודסטוק כפסטיבל הבולט והמשפיע ביותר בתולדותיה של המוזיקה הפופולרית.

את אדי האווירה המיוחדת הזו אפשר לחוש עד היום בביקור בעיירה וודסטוק, במדשאות הענקיות באתר השימור, במוזיאון המשמר את מורשת הפסטיבל, וגם בסביבה בה גרו האומנים האמריקאים.

ניו יורק – תרבות שנות ה-60 במיטבה

תרבות הסיקסטיז פרחה בניו יורק במועדונים בהם נרקמה המהפכה, במקומות שונים בהם החלו תנועות המחאה שניהלו מאבק על שוויון בין מינים וצבעים, באזורים בהם התנהלו מהומות סוערות על רקע מיני וגזעי, במגרשי הספורט בהם צמחו שחקנים מוכשרים, ובמעוזי הבוהמה הני יורקית. את כל אלה אפשר  להחיות בביקור בווסט וילג', באיסט וילג' ובלואר איסט סייד.

טיול 1969 של החברה הגיאוגרפית – מיוחד כמו השנה עצמה

יש טיול כזה, מסע חווייתי ומרתק לארה"ב,  המתחקה אחר עקבותיה של 1969, ומחייה אותה מחדש. 50 שנה אחרי, החברה הגיאוגרפית מציעה טיול תוכן ייחודי שבו תוכלו לנוע במכונת הזמן אל התקופה הנחשקת והסוערת של שנות ה-60 חסרות הגבולות ופורצות הדרך, ולחדור לנבכי השנה המסכמת שלהן.

אל הטיול מתלווה האומן המוערך אהוד בנאי שיספק את החוויה המוזיקלית בשירי הסיקסטיז ובסיפורים על התקופה. בצוות המוביל את הטיול נמנים מדריכים מהשורה הראשונה, שחוברים יחד בהזדמנות הפז הבלתי רגילה הזו:  רענן בן בסט – מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, רני אלינב – מומחה תעופה וחלל, והעיתונאי אורי משגב. הסיורים והסיפורים ילוו במפגשים מפתיעים עם אנשים הקשורים באירועי התקופה.  בעזרת האנשים, המדריכים, המקומות והסיורים ניתן לחיות את הסיקסטיז ואת 1969 דרך החוויה, המוזיקה והתוכן.

ספטמבר 2019 – זו ההזדמנות  שלכם להגיע הכי קרוב שאפשר ל-1969.

מחיר לאדם בחדר זוגי: $7,990
תאריכי הטיול: 6-16 בספטמבר 2019

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

לפרטים נוספים

  • Hidden
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.