תיירות

אזרחות פורטוגלית: המדריך השלם בדרך לדרכון האירופאי שלכם

OQI7ZM0

כל אחד מאיתנו משתוקק להיות הישראלי המצליח בעולם, זה שפתוחות בפניו כל האפשרויות לגור, ללמוד, לעבוד ולנוע בחופשיות ממדינה למדינה. ישראלים רבים כבר הפכו את הפנטזיה למציאות ע"י הנפקת אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי. איך זה מתאפשר? למה כדאי לכם לנצל את חלון ההזדמנויות כאן ועכשיו, ואיזה שלבים יש לעבור בדרך לדרכון האירופאי שלכם? לקרוא ולממש מיד.

תיקון העוול ההיסטורי פותח שער לאזרחות נוספת

במהלך שנת 2015 נפל דבר – פורטוגל הצטרפה לספרד, כשבחרה לתקן את העוול ההיסטורי שנעשה ליהודים שחיו בה בעבר. יהודי פורטוגל סבלו במשך מאות שנים מאפליה, ניכור ורדיפה מצד האוכלוסייה, הממשל והמלוכה, עד שסולקו במסגרת הגירוש הגדול של יהודי ספרד ופורטוגל. כיום, פורטוגל וספרד הן מדינות נאורות לכל דבר, חברות באיחוד האירופי, שאזרחיהן מתנגדים לאפליה ודוגלים בערכי שוויון ופלורליזם. התפיסה הזו קיבלה גם תוקף רגולטורי, כאשר ממשלות ספרד ופורטוגל החלו בחקיקת חוקים המאפשרים מתן אזרחות לצאצאי המשפחות היהודיות שחיו בהן וחוו התנכלויות, אפליה וגירוש.

כאשר "חוק האינקוויזיציה" נכנס לתוקף ב-2015 בפורטוגל, מאות אלפי ישראלים יהודים הפכו ברגע אחד לבעלי פוטנציאל זכאות לאזרחות פורטוגלית ולדרכון אירופאי. החוק החדש פותח הזדמנות למתן האזרחות לצאצאי משפחות יהודיות שמוצאן מפורטוגל ומספרד, לרבות כאלה שנדדו בעקבות הגירוש למדינות כמו מרוקו, תוניס, לוב, מצרים, סוריה, יוון, בולגריה ועוד.

עם דרכון אירופאי ביד – הכול פתוח בפניכם

המשמעות של הנפקת אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי היא אדירה וטומנת בחובה יתרונות עצומים. זה מתחיל בעובדה שפורטוגל היא  מדינה אירופאית יפהפייה, מתפתחת ושופעת אפשרויות מבטיחות ללימודים, עסקים ומגורים. אבל זה הרבה יותר מזה…  כי מי שמחזיק באזרחות ודרכון  מטעם מדינה שחברה באיחוד האירופי, יכול ליהנות מיתרונות מדהימים: לקבל זכויות אזרחיות בכל אחת מ-28 מדינות האיחוד, ללמוד במוסדותיהן האקדמיים במחירים מופחתים ואף בחינם, לעבוד בהן בצורה קבועה או לנהל עסק עצמאי, לרכוש נדל"ן מקומי ולסחור בו ועוד. כמו כן, הדרכון האירופאי מאפשר לנוע בחופשיות ולהיכנס ללא צורך בוויזה ל-185 מדינות ברחבי העולם (כולל ארה"ב ואוסטרליה ומדינות שבעלי דרכון ישראלי בלבד לא יכולים להיכנס אליהן).

החלום הזה נמצא היום בהישג ידם של ישראלים רבים, ואם אתם קוראים את הכתבה הזו – כנראה שגם אתם יכולים להגשימו.

 

 

ישראלים רבים כבר ניצלו את חלון ההזדמנויות – כדאי גם לכם למהר

עם צאת החוק הפורטוגלי החדש, אלפי ישראלים מיהרו לממש את זכאותם לאזרחות פורטוגלית ולדרכון אירופאי. אל היתרונות הרבים מצטרפת העובדה שמדובר בהליך פשוט יחסית (גם בהשוואה לספרד) שאינו דורש שליטה בשפה המקומית ו/או נוכחות פיזית בפורטוגל בעת ההנפקה. רבים אחרים ממהרים להצטרף להליך ולנצל את חלון ההזדמנויות העכשווי, שלא ברור עד מתי יישאר פתוח לרווחה. מסתבר שלאחרונה, משרד הפנים הפורטוגלי מגבש הסכם חדש עם הקהילות היהודיות, שעלול להקשיח מעט את הדרישות להנפקת האזרחות, שכאמור היו בסיסיות וקלות עד היום.

מי זכאי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית?

כל אישה ואיש ישראלים יהודים, שביכולתם להוכיח שהינם צאצאים למשפחה הנמנית על מגורשי ספרד ופורטוגל – זכאים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית בכפוף לקבוצת הגיל אליה הם משתייכים. אל דאגה, לא תצטרכו לעשות זאת בעצמכם – בדיוק לצורך זה קיימות כיום חברות שבודקות ומוכיחות את הזכאות בכפוף לקבלת מסמכים ובעזרת מחלקה גנאולוגית שחוקרת את עץ המשפחה.

לפני הנעת ההליך הרשמי, יש צורך בקבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית בפורטוגל, לפיו למשפחת המבקש אכן יש זיקה למדינה. בשל מרחק השנים הגדול והקושי לשחזר השתלשלות משפחתית לאורך דורות, נציגי הקהילות נטו להסתפק עד היום במאפיינים כמו שם משפחה שמוכר בקהילה או השתייכות למשפחה שחיה באחת הארצות אליהן נדדו יהודי פורטוגל. כאמור, לאחרונה מסתמנת מגמה להרחבת הדרישות ואולי אף להתניית הזכאות בצירוף עץ משפחה רב-דורי ומפורט המוכיח את זיקת המבקשים לפורטוגל. בהקשר זה יש חשיבות רבה להסתייעות בשירותיהן של אותן חברות המתמחות בתחום – שם כבר יעשו עבורכם את כל העבודה.

שלבי התהליך להנפקת האזרחות

התהליך להנפקת אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי כולל:

  1. בדיקת זכאות – ניתן ומומלץ לבצעה בחברות ייעודיות המתמחות בייעוץ וליווי בתהליך ההנפקה ומעסיקות עורכי דין ומומחים בתחום.
  2. הגשת הבקשה לאישור הקהילה היהודית בפורטוגל – בליווי מסמכים רלוונטיים ותשלום אגרה.
  3. קבלת אישור רשמי מהקהילה, הזמנת תעודת לידה והחתמת אפוסטיל במשרד החוץ.
  4. הגשת הבקשה למשרד הפנים הפורטוגלי, תשלום אגרה לממשלה הפורטוגלית וקבלת מספר תיק למעקב אחר סטטוס הבקשה.
  5. עם קבלת תעודת הלידה – הגעה לשגרירות פורטוגל להנפקת תעודת זהות פורטוגלית ודרכון אירופאי.

ליווי מקצועי מגדיל את הסיכוי לתהליך חלק המסתיים בהצלחה

ישראלים רבים בוחרים, בצדק רב, לבצע את תהליך הנפקת האזרחות הפורטוגלית בעזרת ליווי מקצועי מטעם חברות המתמחות בתחום. בחירה כזו מסייעת לזירוז התהליכים תוך מניעת טעויות שעלולות לעמוד בדרככם, חוסכת מכם התעסקות בבירוקרטיה מייגעת, ובעיקר – מגדילה את סיכוייכם לסיים את התהליך בהצלחה בשגרירות פורטוגל כשאתם אוחזים בידכם את הדרכון האירופאי הנחשק. החברות המלוות את התהליך מסייעות בביסוס הוכחת הקשר של המבקש ליהדות פורטוגל, אמונות על איסוף המסמכים המתאימים והגשת הבקשות לרשויות השונות בפורטוגל.

כאשר אתם בוחרים בחברה מלווה, חשוב לבחון את מקצועיותה ולוודא שפועלת בה מחלקה משפטית הכוללת עורכי דין ונוטריונים מנוסים, שחלקם פועלים בשלוחת חו"ל של החברה. כמו כן, כדאי לבחור בחברה שתבצע עבורכם את בדיקת הזכאות ללא תשלום, ואשר תחזיר לכם החזר כספי מלא במידה ובקשתכם לא תאושר.

 

הדרך לדרכון אירופאי סלולה עבורכם יותר מפעם, עם שפע יתרונות והטבות שעשויים לשנות את חייכם. בהצלחה!

 

לפרטים נוספים:

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

פיננסים מהי עסקת "פליפ" ואיך היא תגרום לכם להרוויח עשרות אלפי דולרים בשנה?

אם יש לכם הון עצמי החל מ-100,000 דולר ואתם מחפשים אפיק השקעה שמניב רווח מהיר ומשמעותי תוך זמן קצר – עסקת פליפ בניו יורק...

תיירות 1969 שוב מחדש: הטיול שייקח אתכם אל השנה ששינתה את העולם

בריאות הדרך הנכונה לשמור על העור אחרי גיל 30

לימודים קורס ספרות – אופציה נהדרת לצעירים, אופציה נהדרת למבוגרים

פיננסים יתרונות של השקעה בקרן השתלמות לטווח הקצר והארוך

נדל"ן ליהנות מכל העולמות בדירה אחת

בריאות מי צריך מדרסים ואיך הם משנים את החיים?

פיננסים מכיתה א' לתואר אקדמי

לפרטים נוספים

רוצה לדעת עוד? צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.